levy_okraj.jpg, 35kB
Obývací pokoje
Při plánování obývacího pokoje si musíte hlavně uvědomit, jestli u Vás doma slouží jako místo k relaxaci, sledování filmů, nebo například k pořádání večírků s přáteli. Samozřejmostí je, že vždy lze nějakým způsobem tyto požadavky skloubit dohromady. Podle těchto kritérií by se mělo postupovat, aby se navodila ta správná atmosféra Vašeho obývacího pokoje.
Ložnice
V ložnici by neměly být agresivní barvy. Je to místnost, která by měla sloužit k relaxaci a spánku. Měli by se zde volit barvy uklidňující – například: béžová, meruňková, světle modrá…
Dětské pokoje
Snad na žádnou jinou místnost není kladeno tolik, mnohdy i protikladných požadavků. Právě proto by se jeho zařizování nemělo podcenit. Jedním z nejdůležitějších hledisek, kterými je třeba se řídit při zařizování dětského pokoje, je věk potomka. Dále je důležité i celkové barevné sladění pokoje. Nevhodně zvolené barvy by mohly působit rušivě.
Koupelny
Dnes je k dispozici velké množství krásných dlažeb a obkladů. Až po sladění obkladů se sanitárním zařízením a nábytkem do koupelny, se dostaví to správné „kouzlo“ Vámi vysněné koupelny.
Kuchyně
Kuchyň je místnost, kde někteří lidé tráví většinu svého dne, takže její návrh by se neměl rozhodně uspěchat. U plánování kuchyně je dobré si uvědomit, jaké spotřebiče budeme využívat, aby se správně dodržel takzvaný „pracovní trojúhelník“, který dodržujeme při základních úkonech v kuchyni (pečení, mytí, chlazení). Také by se mělo promyslet, jestli kuchyň bude sloužit pouze k přípravě pokrmů, nebo i jako jídelna, případně jako reprezentativní místnost k přijímání hostů (večírky, rauty a jiné společenské akce).
Kanceláře
Kancelář je místo, které slouží zejména k pracovní činnosti. Ale sami dobře víte, že „není kancelář jako kancelář“. Máme na mysli místo, kde buďto pracujete sám/sama a nebo Vám slouží mimo jiné jako reprezentativní místnost k přijímání důležitých lidí – například: klientů, společníků atd. A od toho by se měl odvíjet návrh dispozičního a vizuálního řešení Vaší kanceláře.
spodek.jpg, 35kB
pravy_kraj.jpg, 35kB